تبلیغات
زندگی نامه ایست که خود میسازیم.............. - زندگی نامه شهید امیر چیت سازیان

زندگی نامه ایست که خود میسازیم..............

فرمانده گروهان مهندسی رزمی ستاد پشتیبانی جنگ (جهادسازندگی سابق همدان)

بیست و هفتم مرداد سال 1339 در یکی از محلات قدیمی شهر همدان متولد شد. پدر ومادرش از کودکی او را با معارف الهی آشنا ساختند به گونه ای که با مکتب سرخ حسینی پیوند خورد. محمد امیر چیت سازیان دوران ابتدایی را در دبستان عارف (سابق)و تحصیلات راهنمایی را در مدرسه کشاورز(سابق) در شهر همدان گذراند وبا نمرات خوب این دوره را سپری کرد.بعداز آن وارد دبیرستان ابن سینا شد.
محمد ضمن تحصیل به کار و فعالیت نیز می پرداخت تا کمکی برای تامین هزینه های خانواده اش باشد. دوران تحصیلات متوسطه ی او همزمان بود، با اوج گیری مبارزات مردمی برعلیه حکومت پهلوی.
محمدامیر نیز که از گذشته یکی از مبارزین فعال با حکومت پهلوی بود,در این دوران به سرعت ودامنه ی تلاشهایش افزود.از جمله افرادی بود که در صف اول مبارزات حضورداشت وعلاوه بر شرکت خودش ,دیگران را نیز تشویق به حضور درمیدان مبارزه می کرد.اودرسازماندهی مبارزات مردمی در همدان تاثیر زیادی داشت .
عوامل و نیروهای امنیتی شاه در استان همدان با مشاهده ی تاثیر گذاری وفعالیت های چیت سازیان در صدد تعقیب و بازداشت او بر آمدند.
مدتها تلاش کردند تا او را دستگیر کنند اما امیر با استفاده از ابتکاراتش از دست مامورین فرار می کرد. پس از مدتی به‌دست عوامل ساواک دستگیر شد .آنها با شکنجه‌های طاقت فرسا تلاش زیادی کردند تا از او اعتراف بگیرند ومانع از ادامه مبارزاتش شوند اما محمدعلی در زیر این شکنجه ها از دادن کمترین اطلاعات امتناع کرد.
او هیچگاه در طول عمرش دست از مبارزه با ستم برنداشت .
 بعد از پیروزی انقلاب ا سلامی ابتدا وارد کمیته انقلاب اسلامی (سابق) شد . سپس به نهاد تازه تأسیس جهاد سازندگی (سابق) پیوست. او در جهاد سازندگی همدان مسئولیتهای زیادی را پذیرفت تا به خدمت گذاری مردم بپردازد. مدیریت داخلی، مسئول واحد صنعتی، مسئول واحد خدمات، مسئول تعاونی , مسئول تبلیغات و مسئول اعتبارات ,سمتهایی بود که محمدامیر چیت سازیان با استفاده از آنها خدمات قابل توجهی ارائه داد و کمک رسانی او به مردم در حملات هوایی دشمن به شهر همدان زبانزد عام و خاص بود.
جنگ تحمیلی را فصل جدید خود برمی‌شمرد .او با حضوردر صحنه‌های مختلف دفاع مقدس جلوه‌ی زیبایی از روح متعالی خویش را به‌نمایش ‌گذاشت.

مسئولیت او در جبهه فرمانده گروهان مهندسی رزمی درستاد پشتیبانی جنگ جادسازندگی (سابق)همدان بود . به مدت 4 ماه در جبهه‌ها به مجاهدت پرداخت تا آنکه در آخرین مأموریت خود در ششم تیرماه 1366درعملیات جبهه های غرب به شهادت رسید.

نویسندگان

نظرسنجی

  از وبلاگ فوق لذت بردید؟
 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :